Polski English

Woda popłynęła do Ciechocinka

Władysław Majewski, prezes zarządu Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o., opowiedział gościom o przygotowaniach i realizacji budowy magistrali wodociągowejWoda popłynęła do Ciechocinka

W miniony czwartek uroczyście podsumowano ważną dla regionu inwestycję wodociągową.

Przez wiele miesięcy trwały przygotowania do rozpoczęcia budowy magistrali wodociągowej z Torunia do Ciechocinka. Zgodnie z podpisanym w tej sprawie porozumieniem - inwestorem, stroną finansującą i wykonawcą tego zadania zostały Toruńskie Wodociągi. Po zrealizowanej w szybkim tempie, bo trwającej zaledwie nieco ponad pół roku budowie, 12 lipca 2018 roku popłynęła do Ciechocinka woda z Torunia, a ściślej rzecz biorąc ze stacji wodociągowej Czerniewice.

Wykonano  nowoczesny rurociąg o długości ponad 12 kilometrów z niezbędną automatyką i aż 4 dużymi nowymi zbiornikami – dwa w Czerniewicach i dwa na zbudowanej specjalnie dla dostaw wody dla Ciechocinka nowej dużej pompowni
w Wołuszewie,  które zapewnią spore rezerwy wody i tym samym realizowanie dostaw bez przerw w ilościach potrzebnych i wymaganych przez Ciechocinek. Założono, iż minimalny poziom dostaw to 1200 -1400 metrów sześciennych wody przeciętnie  na dobę, ale Toruńskie Wodociągi  są przygotowane aby sprostać nawet większemu zapotrzebowaniu. Do Ciechocinka popłynęła toruńska woda  wysokiej jakości.  Oczywiście jakość tej wody dostarczanej do odbiorców jest stale monitorowana przez akredytowane laboratorium spółki. Co więcej nowy dostawca zapewnia tę wysoką jakość w miejscu dostawy, czyli w Ciechocinku.

Inwestycja kosztowała 7,5 mln złotych. Była finansowana przede wszystkim
z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania była grudziądzka firma Inżbud. A projektantem toruńskie biuro projektowe „Melbud”.

Toruńskie Wodociągi są sprawdzonym dostawcą wody nie tylko dla Torunia.
W zakresie dostaw hurtowych obsługują m.in. Gminę Lubicz, Wielką Nieszawkę, Złąwieś Wielką, miasto Inowrocław,  Gminę Obrowo, Łysomice. Ponadto spółka jest dostawcą detalicznym dla firm z Podstrefy w Ostaszewie należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie. Wszystkie te dostawy realizowane są na podstawie wieloletnich umów, z pełnymi gwarancjami ze strony dostawcy i ustalonymi obustronnie zasadami kalkulowania ceny.  Z wielu Gmin spółka odbiera także ścieki, które są oczyszczane w toruńskiej oczyszczalni.

Zrealizowana przez Toruńskie Wodociągi inwestycja jest kolejną, ważna dla sąsiednich miast i gmin. Powinna zapewnić Ciechocinkowi stabilne zaopatrzenie w wodę, na ustalonych z góry,  stabilnych zasadach,  przez wiele najbliższych lat.

Michał Zaleski, prezydent Torunia, z okazji zakończenia inwestycji przekazał Leszkowi Dzierżewiczowi, burmistrzowi Ciechocinka pamiątkowy kran

Biuletyn informacji publicznej
Awarie i planowane wyłączenia
Laboratorium Badania Wody
Biuletyn informacji publicznej
Mapa serwisu, Polityka prywatności © 2002 Toruńskie Wodociągi
Firma Wiarygodna Finansowo ISO